ŞANLIURFA'NIN EN KALİTELİ BUTİK, KONUK EVİ, VE OTELİ HIZMALI KONUK EVİ

 Hızmalı konuk evi, ŞANLIURFA Tarihi yapıtlarından biri olan aynı zamanda eski tarihi günümüzde yaşatan Çok amaçlı kültür evi, konuk evi, hotel, otel, sıra gecesi gibi bir çok kültürü içinde barındıran otelden çok aile ortamını hissettiren ve bu düzeyde hizmet veren Hızmalı konuk evi  Misafirlerini her daim evindeki konforu sunmaya gayret eden Hızmalı konuk evi Şanlıurfa sıra gecelerinin

TARİHTEN GELEN KÜLTÜR ( SIRA GECELERİ )

Şanlıurfa'da Sıra gecesi yüzyıllardan beri yaşanan ve günümüzde 'de yaygın olarak sürdürülen bir gelenektir. Özellikle kış gecelerinde, yaşları birbirine yakın arkadaş gruplarının, her hafta başka bir niteliğe ve düzene göre sıra ile yaptıkları toplantılara Şanlıurfa'da sıra gecesi denilmektedir. Bu sebepten dolayı Hızmalı konuk evi olarak misafir ettiğimiz her misafirimizi ağırlamaktan Mutluluk duyuyoruz.

SIRA GECESİNDE SOHBET

Sıra gecelerinin en önemli fonksiyonlarından biri sohbettir. Sıra gecelerinde konuşulan konular sıra gezenlerin mesleklerine, kültür ve sanat seviyelerine, tahsillerine göre değişiklik arz eder.

Sırada; Sağlık, eğitim, ekonomi, sanat, edebiyat, siyaset, dini konular ile Urfa'nın sorunları ve Türkiye & Dünya meseleleri gibi hemen her konu konuşulur.

Bazı Sıra gecelerine, sıradakilerin merak ettikleri veya ilgi duydukları konunun uzmanı bir misafir özellikle çağırılır ve onun konuşması dinlenir ve ondan istifade edilmeye çalışılır.

SIRA GECESİNDE MÜZİK

ŞANLIURFA'DA MÜZİĞİN GELİŞMESİ VE YAŞATILMASINDA YENİ BESTELERİN VE SANATÇILARIN ORTAYA ÇIKIŞINDA EN ÖNEMLİ FAKTÖR " SIRA GECELERİ "DİR.

Sıra gecelerinde müzik, Sıra elemanlarınca usta, çırak geleneği içerisinde icra edilir. Herhangi Çalgı aleti çalan veya okuyabilen kişilerin oluşturduğu sıralarda Urfa makam Geleneği içerisinde Müzik İcra edilir. Müzik faslı, Divan veya Rast makamından başlayarak, Uşşak, Hicaz ve gecenin durumuna göre diğer makamlarla devam ederek muhayyer veya rast makamıyla son bulur.

Hızmalı Konuk Evi Bu Özenle Misafirlerini Her daim Ağırlamaktadır.

Gecenin Yorgunluğundan sonra konaklamak isteyen misafirlerimizi, konukevimizin odalarında misafir edip Sabah kahvaltısı ile güzel bir güne hazırlıyoruz.

Gülizar Konuk Evi, Pınarbaşı Konukevi, cevahirhan konuk evi, urfam konukevi, vezirhan konukevi, Göbeklitepe Konukevi,çardaklı köşk sıra geceleri, Sembol ocakbaşı sıra gececeleri

Copyright © 2022 Şanlıurfa Sıra Geceleri Hızmalı Konuk Evi
Yiğit Web Tasarım Proğramlama