Şanlıurfa seyahatinizde eğlencenin adı “sıra gecesi
Türkiye’nin en önemli inanç ve kültür turizmi merkezlerinden Şanlıurfa’da kentin müzik kültürünün vazgeçilmezlerinden olan ve tarihi konuk evleri ile bazı otellerde düzenlenen ‘sıra geceleri’ yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

DÜNYA MİRASINDA  SIRA GECESİ

UNESCO tarafından tescillenmesi için yapılan ön başvuru kabul edilen Şanlıurfa’nın kendine has olan müziği ve çalgıları, kentin turizmine de oldukça büyük bir katkı sağlıyor.

Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden birisi olan, İBO, Müslüm Baba, Nuri Sesigüzel ile Kazancı Bedih, Abdurrahman Kepekçi, Seyfettin SUCU gibi birçok ünlü ses sanatçısı, gazelhan ve bestekârın yetiştiği Urfamız, insanlarının geçmişten bu yana müziğe yatkınlıklarıyla ve seslerinin güzelliğiyle de biliniyor.

Güzel Şehrimizin müzik kültürünün vazgeçilmezlerinden olan ve tarihi konuk evleri ile bazı otellerde düzenlenen Urfa sıra geceleri de yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgiyle karşılanıyor.

Sabahları şehrin tarihi ve turistik mekanlarını gezen turistler, Şanlıurfa’yla özdeşleşen “sıra gecesi” programlarına katılıp, yöresel müzikler eşliğinde çiğ köfte ve tatlı yiyerek doyasıya eğleniyor.

Turistlerimiz sıra gecesi eşliğinde eğlenerek, çiğ köfte yiyerek gönüllerince eğlenme imkanı buluyor.

HIZMALI KONUK EVİ Size Unutamayacağınız bir gece yaşatmaya hazır.  Sizde Randevu Alıp Bize Katılmak ister misiniz?

Randevu İçin Randevu Formunu Doldurmanız yeterli Ekibimiz Kısa Süre İçerisinde Size Dönüş Yapacak, Özel istekleriniz dahilinde Size Sıra gecesi yaşatmak istiyoruz.Copyright © 2022 Şanlıurfa Sıra Geceleri Hızmalı Konuk Evi
Yiğit Web Tasarım Proğramlama